Szafa w sypialni

Szafa w sypialni

Szafy wnękowe INDECO do sypialni to atrakcyjna alternatywa dla zwykłej komody. Szafa w sypialni to dla wielu mebel obowiązkowy. Pozostaje pytanie — jaka powinna być szafa do sypialni? Ze względu na wygodę i maksymalne wykorzystanie przestrzeni warto postawić na szafę wnękową INDECO. Bez trudu pomieści ona duże ilości ubrań sezonowych, sukienek, garniturów i bieliznę. Jest dobrą alternatywą dla zabierających dużo miejsca komód, mniejszych szafek czy bieliźniarek.

Szafy do sypialni, podobnie jak inne meble na zamówienie, powinny pasować do wnętrza nie tylko pod względem rozmiaru, ale też stylu. Sypialnia to miejsce intymne, kojarzące się z odpoczynkiem i prywatnością, dlatego wygląd szafy wnękowej nie powinien jej przytłaczać, a raczej optycznie powiększać przestrzeń.

Wygodna szafa na wymiar

Z szafy w sypialni korzystamy codziennie, czasem po kilka razy. Jej drzwi, zawiasy lub prowadnice muszą być wykonane z trwałych i odpornych materiałów. Nie bez znaczenia jest także konstrukcja szafy do sypialni. Ubrania dużo ważą i mebel powinien wytrzymać ich ciężar, a drążki na ubrania – udźwignąć wszystkie rzeczy wiszące na wieszakach.

Planując wnętrze szafy wnękowej w sypialni, pamiętaj, że istotne jest:

  • równomierne rozłożenie obciążenia drążków do wieszania,
  • wymierzenie odpowiedniej wysokości drążków, aby dłuższe ubrania, jak tuniki czy sukienki, nie gniotły się (coraz częściej wykorzystywanym wyposażeniem jest pantograf — szerokie ramię do wieszania ubrań, które opuszcza się z samej góry szafy, co eliminuje kłopoty z sięganiem po rzeczy zawieszone wysoko ipozwala oszczędzić miejsce),
  • zaplanowanie praktycznych szufladek na bieliznę i akcesoria.

Szafy do sypialni powinny także mieć miejsce na przechowywanie biżuterii czy krawatów i spinek.

W zależności od rozmiarów sypialni, możesz podzielić pokój na część sypialną i garderobianą. Jeśli między łóżkiem a szafą jest dużo przestrzeni, można zdecydować się na otwierane drzwi. W innym wypadku korzystniejszym rozwiązaniem będą szafy do sypialni wyposażone w drzwi przesuwne.


Szafa w sypialni
Szafa w sypialni
Szafa w sypialni