Nowoczesna szafa do zabudowy kuchni INDECO

Nowoczesna szafa do zabudowy kuchni INDECO

W kuchni zawsze brakuje miejsca. Kiedy przyprawy już się nie mieszczą, a kolekcja herbat rozrosła się do pokaźnych rozmiarów, pomyśl o wyposażeniu jej w dodatkowe schowki. Klasyczne zestawy mebli nie zawsze zapewniają odpowiednią ilość przestrzeni. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się pojemna szafa do zabudowy.

Kolejnym problemem jest małe AGD. Uległeś pokusie kupienia nowego tostera, robota kuchennego, patelni do naleśników czy mieszarki do lodów? Nie wszystkie te rzeczy muszą stać na wierzchu. Te używane sporadycznie, możesz schować w dostosowanej na wymiar szafie wnękowej INDECO.

Szafa wnękowa zamiast spiżarni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tu spotyka się cała rodzina, tu zaczynają się i kończą najlepsze towarzyskie spotkania. Dlatego nie powinno zabraknąć w niej miejsca, także do przechowywania.

Nasze babcie zawsze miały w pobliżu kuchni niewielką spiżarnię, gdzie panowała chłodniejsza temperatura, a domowe przetwory i kiszonki mogły stać długo. Teraz podobną funkcję może spełniać praktyczna szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi lub rozsuwanymi, która pomieści warzywa, owoce, słoiczki i butelki, a jej otwieranie będzie kojarzyć się tylko z przyjemnościami podniebienia.

Szafa do zabudowy w wersji niecodziennej i nowoczesnej może być wyposażona w szklane drzwi przesuwne. Dzięki nim dostrzeżesz jej zawartość bez konieczności otwierania mebla. To także dobry pomysł na ekspozycję zastawy stołowej.

Kuchnia masterchefa

Już na etapie projektowania kuchni warto zorganizować ją tak, aby wszystko było pod ręką, a wyjęcie dżemu czy kaszy nie wiązało się z koniecznością sięgania na najwyższe półki, przeszukiwania na klęczkach dolnych szuflad czy wyjmowania dziesięciu innych słoików i słoiczków, za którymi skrywa się poszukiwany produkt. Szef kuchni — profesjonalista lub amator — doceni szafę do zabudowy, która ułatwi mu segregację składników spożywczych czy naczyń.

Profesjonalny architekt w pierwszej kolejności wypytałby Cię o kulinarne przyzwyczajenia. Czy często gotujesz w domu? Dla ilu osób przygotowujesz posiłki? Czy lubisz piec ciasta albo smażyć na patelni? Czy często korzystasz z piekarnika lub mikrofali? To bardzo ważne pytania, bo każdy z przyrządów potrzebnych do wykonania różnych dań musi mieć swoje miejsce i być stale pod ręką. Organizując je w szafie zamówionej w INDECO, możesz mieć do nich stały dostęp – przewidzieć odpowiednie półeczki i haczyki, na których zmieszczą się kuchenne akcesoria. Za przesuwnymi drzwiami można także ukryć dodatkowy, wysuwany blat roboczy albo małą biblioteczkę z książkami kucharskimi. Te opcje dodatkowo zwiększają funkcjonalność szafy do zabudowy.


Nowoczesna szafa do zabudowy kuchni INDECO