yt
instagram
pinterest
document.tpl

Wybieramy drzwi przesuwne – na co warto zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi lub przedzielenie w ten sposób pokoju. Drzwi przesuwne są niezwykle praktycznym i jednocześnie dekoracyjnym rozwiązaniem. Żeby służyły nam przez długi czas i dobrze się prezentowały, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Dziś podpowiemy, o czym trzeba pamiętać podczas doboru drzwi przesuwnych.

Dostosuj wypełnienie drzwi przesuwnych do ich przeznaczenia

Drzwi przesuwne mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach budynku. Najczęściej są one elementem szafy wnękowej, choć coraz częściej pojawiają się także w mniej typowych rolach – na przykład jako ruchoma ścianka działowa, przegradzająca przestrzeń w pokoju. Szafy z drzwiami przesuwnymi okazały się być niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które w pełni pozwala zapanować nad bałaganem w każdej części domu. Dlatego też stosowane są nie tylko w sypialni czy garderobie, ale także w łazience, kuchni, a nawet w garażu. Wybierając drzwi przesuwne do garażu lub do łazienki, należy pamiętać, że panują tam dość trudne warunki dla mebli – duża wilgoć nie pozostaje bez wpływu na niektóre materiały, z jakich wykonywane są niektóre meble. Z tego względu należy dokładnie przeanalizować rodzaj wypełnienia drzwi, jaki planujemy zastosować.

Najczęściej stosowanymi rodzajami wypełnień drzwi są płyty meblowe, lacobel (szkło lakierowane) oraz lustra. Wybierając drzwi przesuwne do garażu, warto mieć na uwadze, że powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowanie i zabrudzenia (często trudne do usunięcia!). Dobrze w tym przypadku sprawdzi się wypełnienie z płyty meblowej. Doskonałe „zdolności maskujące” ma odcień dąb Palermo ciemny, a także dąb rijeka. Wysokiej jakości płyta laminowana jest niezwykle trwała, więc drzwi przesuwne będą estetycznie wyglądać przez długi czas.

Solidne wykonanie drzwi przesuwnych to podstawa!

Wybierając drzwi przesuwne do garażu, salonu, łazienki czy innego pomieszczenia w naszym domu, pamiętajmy, że jest to inwestycja na wiele lat. Dlatego należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj i jakość wypełnienia drzwi, ale także na elementy odpowiedzialne za płynność ruchu podczas ich przesuwania. Kluczowy jest dobór wytrzymałych wózków, które będą dostosowane do ciężaru frontu szafy – należy pamiętać, że waga frontu zależy od rodzaju wypełnienia, co powinno być uwzględnione.

Warto pamiętać, że wysokiej jakości materiały i odpowiednie wykonanie – co dotyczy zarówno wypełnienia drzwi przesuwnych, jak i elementów, po których przesuwane są drzwi – gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przez wszystkich domowników.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz