yt
instagram
pinterest
document.tpl

Wnęka w domu. Jak ją wykorzystać?

Mieszkania, zarówno te z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, często mają różne zakamarki i wnęki, które na pierwszy rzut oka wydają się bezużyteczne. Jeśli jednak zdecydujemy się wyposażyć je w praktyczne drzwi przesuwne, okaże się, że staną się w pełni funkcjonalnymi schowkami.

Szafa, garderoba, a może spiżarnia?

To, jaką funkcję będzie pełniła wnęka, zależy głównie od jej rozmiarów. Spore wnęki można wyposażyć w półki i wieszaki i stworzyć z nich wygodne garderoby. Wiele osób decyduje się na zrobienie z nich zwykłych szaf wnękowych, w których przechowują ubrania, obuwie, pościel i rzadziej używane rzeczy. Coraz popularniejsze jest zbudowanie wnęki bez robienia półek. Staje się ona wtedy schowkiem-magazynkiem na przedmioty, które trudno „ukryć” w domu. W schowku wygodnie można przechowywać deskę do prasowania, suszarkę na pranie, spore plastikowe miski, odkurzacz, wiadro z mopem czy zapas detergentów. Osoby, które mają duże rodziny i kochają dla nich gotować, wnękę wykorzystują jak spiżarnię. Zabudowana wnęka jest idealnym miejscem na przechowywanie zgrzewek wody, zapasu mleka, oraz żywności w słoikach czy puszkach, która nie wymaga niskiej temperatury. Ci, którzy nie wierzą w bezpieczeństwo własnej piwnicy, spore, zabudowane wnęki traktują jako miejsce na nieużywane w lecie narty, bagażnik na dach samochodowy czy inne rzeczy, które wolą mieć w domu.

Jak drzwi wybrać?

Osoby, które planują „nowe życie” dla swojej wnęki, często zastanawiają się, jakie drzwi przesuwne do niej wybrać. Jeśli wnęka ma być garderobą lub szafą, dobrze sprawdzą się drzwi lustrzane, w których po założeniu ubrania, od razu można się przejrzeć. Wnęki mniejsze i w ciasnych miejscach lepiej jest zabudować klasycznymi drzwiami, gdyż lustro może wyglądać pretensjonalnie. Świetnie wyglądają drzwi imitujące drewno, jednak w nowoczesnych mieszkaniach warto też postawić na kolorowe szkło, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Sprawdzi się ono też przy drzwiach przesuwnych do spiżarni – łatwiej będzie utrzymać je w czystości niż inne materiały.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz