yt
instagram
pinterest
document.tpl

Szafa garażowa - porządek i estetyka. Wybierz drzwi do szafy wnękowej garażowej!

Dzięki szafie garażowej wnękowej można zaprowadzić w garażu porządek. Ale nie tylko! Szafa garażowa we wnęce zapewnia także pomieszczeniu estetykę. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i poznaj wszystkie powody, dla których warto wykonać szafę garażową wnękową w prywatnym domu. Dowiedz się również, na jakie aspekty zwrócić uwagę, by wybrać właściwe drzwi do szafy wnękowej garażowej - trwałe i estetyczne. Zapraszamy!

Szafa garażowa wnękowa - korzyści dla domowników

Piwnica z garażem i strych to pomieszczenia, które zwykle kojarzą się z nieporządkiem. W końcu to właśnie tam zanosi się wszystkie niepotrzebne aktualnie rzeczy (np. dmuchane zabawki wakacyjne), przedmioty rzadko używane (np. sprzęt sportowy) bądź wykorzystywane w przeszłości i mogące się kiedyś przydać (np. farby do ścian). Warto jednak wiedzieć, że zaprowadzenie porządku jest osiągalne - wystarczy dobrze zaprojektowana, przemyślana szafa garażowa na wymiar. Szczególnie korzystna jest szafa wnękowa, która naturalnie wpisuje się w zastaną przestrzeń, dzięki czemu nie zabiera dodatkowego miejsca. Główne zalety jej posiadania to:

  • możliwość ukrycia urządzeń grzewczych, liczników, rur,
  • możliwość uporządkowania ważnych narzędzi do naprawy samochodu, remontu domu, innych - dzięki uporządkowaniu łatwo je znaleźć, kiedy wymaga tego sytuacja,
  • możliwość schowania i zabezpieczenia przedmiotów delikatnych, np. wspomnianych już dmuchanych zabawek wakacyjnych, ozdób choinkowych, zapasowych opon, drogiego sprzętu sportowego,
  • możliwość przechowywania zapasów przedmiotów, które regularnie się zużywają, np. płynów do spryskiwaczy, paliwa, smarów, taśm,
  • możliwość schowania i zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się obecnie w mniej bezpiecznych miejscach, np. kosiarki schowanej w szopie na zewnątrz domu,
  • możliwość przechowywania przetworów - smacznych i zdrowych,
  • możliwość przechowywania starych ubrań - oszczędność pieniędzy,
  • zabezpieczenie samochodu stojącego w garażu - przedmioty uporządkowane w szafie garażowej wnękowej nie są w stanie przebić opony ani porysować lakieru.

Jak wybrać drzwi do szafy wnękowej garażowej?

Dobrej jakości, prawidłowo dopasowane wymiarami, rodzajem i materiałem wykonania drzwi do szafy na wymiar pozwalają cieszyć się wszystkimi wymienionymi wyżej korzyściami szafy garażowej. Aby zamówić właściwe drzwi do szafy wnękowej w garażu, należy zwrócić uwagę na:

  • wymiary - wybierając drzwi do szafy na wymiar w naszej firmie, otrzymujesz gwarancję dopasowania drzwi do układu i rozmiaru Twojego garażu,
  • materiał - z naszego doświadczenia wynika, iż w garażu najlepiej sprawdzają się drzwi do szaf wnękowych z pełnej płyty laminowanej. Są odporniejsze na uszkodzenia niż lustro bądź szkło lakierowane. Warto też podkreślić, iż drzwi do szafy garażowej wnękowej z płyty laminowanej podnoszą estetykę garażu. Przypominają naturalne drewno, m.in. dębowe, klonowe, sosnowe. Różnica między nimi a nieestetycznymi regałami czy gołymi rurami i bojlerami jest kolosalna.

Drzwi przesuwne do szafy garażowej? A może drzwi do szafy wnękowej uchylne?

Drzwi do szaf wnękowych w garażu mogą zostać wykonane w kilku systemach. W małym pomieszczeniu, w którym szafa garażowa znajduje się blisko samochodu, najlepszym wyborem są drzwi przesuwne do szaf wnękowych bądź - o ile ściana, na której znajduje się szafa, jest dostatecznie szeroka - rozsuwane. Dodatkowo drzwi rozsuwane bądź przejściowe przesuwne można zamontować między garażem a dalszą częścią piwnicy. Jest to rozwiązanie jednocześnie trwałe, wygodne i eleganckie.

Posiadacze dużych garaży poza drzwiami przesuwnymi do szafy wnękowej mają do dyspozycji klasyczne drzwi uchylne oraz drzwi składane łączące zalety przesuwnych i uchylnych. Główną zaletą tych rozwiązań jest dostęp do całego wnętrza szafy wnękowej w tym samym czasie. To ważne w przypadku wyciągania sprzętu o większych gabarytach, np. kosiarki, odkurzacza budowlanego, a także w razie konieczności naprawy lub wymiany bojlera, rur.

Drzwi do szafy garażowej wnękowej szyte na miarę

Każda piwnica jest inna - inaczej zagospodarowana - wobec czego w każdej sprawdzi się inna szafa garażowa wnękowa. Wiemy o tym, dlatego przygotowujemy dla klientów indywidualne propozycje drzwi do szaf wnękowych w garażu. Jeżeli zależy Ci równocześnie na ukryciu bojlera i uporządkowaniu przedmiotów trzymanych w garażu, możesz wybrać drzwi do szafy garażowej typu mieszanego - częściowo z drzwiami przesuwnymi (do segmentu z półkami), częściowo z drzwiami uchylnymi (do zabudowania bojlera).

Zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami drzwi do szaf dostępnymi na naszej stronie i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Stwórz w garażu szafę wnękową, która posłuży Ci na lata!
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz