yt
instagram
pinterest
document.tpl

Szafa do sypialni – jaką wybrać wolnostojącą czy szafę w zabudowie?

Najlepsza szafa, to duża szafa

Szafa do sypialni powinna być możliwie jak najbardziej pojemna i przestronna. Idealnie, jeżeli każda schowana w niej rzecz będzie miała swoje miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że im mniejszym pomieszczeniem dysponujemy, tym szafa powinna być „lżejsza”. Efekt lekkości uzyskamy poprzez wybór mebli na kółkach lub nóżkach, które ponadto będą wąskie i wysokie. Najlepiej również w takim przypadku kierować się ku modelom posiadającym drzwi rozsuwane lub harmonijkowe. Niskie i szerokie meble, które dodatkowo posiadają zdobione fronty sprawdzają się wyłącznie w dużych i przestronnych pomieszczeniach.

Szafa wnękowa – zalety i wady

Szukając szafy do sypialni warto rozważyć zakup szafy wnękowej. Największą zaletą tego typu rozwiązań, jest to, że można je spersonalizować w taki sposób, aby odpowiadały naszym potrzebom i oczekiwaniom. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zajmują one sporo miejsca. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szafę wnękową, czy przeznaczymy na nią całą ścianę, to jej minimalna głębokość powinna wynosić około 63 cm.

Szafa wolnostojąca – zalety i wady

Do największych zalet szafy wolnostojącej, zaliczyć należy to, że jest mobilna. Oznacza to, że możemy ją swobodnie przesuwać i co jakiś czas na nowo aranżować wystrój naszej sypialni. Warto również zaznaczyć, że tego typu rozwiązania mają najczęściej niewielkie rozmiary, co oznacza, że unikniemy efektu zagraconej przestrzeni. Do wad szaf wolnostojących zalicza się natomiast niemożność jakiejkolwiek modyfikacji wnętrza – najczęściej ich podział jest narzucony z góry, a możliwość lawirowania półkami ograniczona.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz