yt
instagram
pinterest
document.tpl

Jakie wybrać drzwi przesuwne do małego pokoju?

Mieszkania o niewielkim metrażu są coraz popularniejsze. Jednak wybierając nieduże M1, warto zapoznać się z trikami, które pozwolą zaoszczędzić jak największą ilość przestrzeni. Czy wiesz, że dobierając odpowiedni rodzaj materiałów i kolorystykę, możesz sprawić, że Twoje mieszkanie będzie sprawiało wrażenie większego? Oto sprawdzone sposoby zastosowania drzwi przesuwnych w kawalerkach lub niewielkich mieszkaniach, które sprawią, że mieszkanie wyda się większe.

Szafa z drzwiami przesuwnymi do małego mieszkania

Wbrew opinii szafy z drzwiami przesuwnymi sprawdzają się nie tylko w przestronnych wnętrzach, ale także tych niewielkich. Szafa przesuwna to doskonały sposób na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w 100%. Czasem we wnętrzu występuje wnęka lub układ ścian sprzyjający stworzeniu szafy z drzwiami przesuwnymi na wymiar. Plusem takiego rozwiązania jest to, że za drzwiami przesuwnymi możemy zorganizować miejsce do przechowywania zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. Drzwi przesuwne mogą mieć dowolny wymiar – możesz więc efektywnie zagospodarować przestrzeń aż do samego sufitu! Ważne jest zarówno to, w jaki sposób zaaranżujemy przestrzeń wewnątrz szafy, jak i to, jakie drzwi wybierzemy. Dobierając rodzaj wypełnienia drzwi przesuwnych do szafy w małym pokoju, należy uważać, aby mebel ten nie zdominował w pełni przestrzeni, w której się znajduje.

Jakie drzwi przesuwne powiększą optycznie przestrzeń?

Najpopularniejsze rodzaje wypełnień do drzwi przesuwnych to płyty meblowe, lustra i Lacobel. Które z tych wypełnień będzie najlepiej pasować do wnętrza małego mieszkania? Tak naprawdę każde z nich – kluczem dobrego doboru jest kolorystyka. To właśnie kolory materiałów użytych we wnętrzu mogą zarówno powiększyć, jak i pomniejszyć wnętrze. Aranżując wnętrze niewielkiej kawalerki, warto postawić na jasną kolorystykę – jeżeli lubisz wnętrza inspirowane naturą, to świetnie będą prezentować się płyty laminowane w wariancie Dąb Rijeka Jasny lub Sosna Bielona.  Dobrym pomysłem będą drzwi przesuwne wykonane z lustra – odbite światło rozjaśnia pomieszczenie, do tego za pomocą odbicia tworzymy iluzję, ze wnętrze jest znacznie większe niż w rzeczywistości.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz