yt
instagram
pinterest
document.tpl

Jak zaprojektować szafę do zabudowy?

Głębokość wnęki

Wnękę należy dokładnie wymierzyć i rozrysować ją na kartce. Warto jednak pamiętać przy tym o kilku zasadach. Po pierwsze: wnęka powinna posiadać odpowiednią głębokość – najlepiej ok. 50-60 centymetrów, ale wiadomo, że im więcej, tym lepiej. Wysokość szafy najlepiej zaś podzielić na kilka, odrębnych, części, tj szafkę na buty i pawlacz.

Wyposażenie szafy pod zabudowę

Do podstawowego wyposażenia szafy wnękowej zaliczyć należy półki i drążki. Dzięki nim bez większego problemu pomieścimy komplety ubrań – zarówno tych na co dzień, jak i „od święta”. Jeżeli jednak planujemy zrobić z garderoby schowek i umieszczać w niej deskę do prasowania, walizki czy zapasową pościel, to warto zaopatrzyć ją w dodatkowe szuflady, uchwyty na buty, pojemniki na kółkach, wieszaki oraz inne tego typu akcesoria. Elementy systemu można – bez większego problemu – dopasować do różnych szerokości, wysokości i głębokości wnęk.

Drzwi

Kiedy skończyliśmy przygotowywać projekt szafy wnękowej, to znak, że czas pomyśleć o drzwiach. Największą popularnością cieszą się drzwi typu przesuwnego, które sprawdzają się najlepiej w szafach posiadających szerokość większą niż 150 cm. Niestety, przy mniejszej szerokości drzwi przesuwne w ogóle się nie sprawdzają, dlatego w takich przypadkach warto zdecydować się na drzwi skrzydłowe lub harmonijkowe. Wybór materiału do drzwi jest naprawdę duży, klienci mogą zdecydować się na MDF, szybę lub lustra. Gwarantujemy, że każdy znajdzie odpowiadające mu rozwiązanie.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz