yt
instagram
pinterest
document.tpl

Jak wybrać idealną szafę do pokoju dziecięcego?

Szafa dostosowana do potrzeb dziecka

Potrzeby dzieci są zupełnie inne niż dorosłych. Trzeba o tym pamiętać, wybierając odpowiednią szafę do pokoju dziecięcego. W tym przypadku standardowa garderoba, z której korzystają rodzice w swojej sypialni, może okazać się mało praktyczna dla malucha. Lepiej zadbać o odpowiedni układ półek, które będą umieszczone na nieco niższym poziomie, aby dziecko miało do nich nieograniczony dostęp. Co więcej, oprócz miejsca przeznaczonego na ubrania warto też zadbać o odpowiednie przechowywanie zabawek, sprzętu sportowego czy książek. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wysuwane kosze czy pojemne szuflady. Oczywiście warto też zaplanować miejsce na wieszaki z ubraniami, aczkolwiek te elementy również powinny znajdować się na nieco niższych poziomach niż w standardowych garderobach. Im lepiej zaplanujemy układ poszczególnych elementów wyposażenia szafy, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie zadowolone z mebla i chętniej będzie porządkować przedmioty codziennego użytku.

Szafa wnękowa - doskonała do pokoju dziecięcego

Praktycznym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych okazuje się szafa wnękowa. Pozwala na optymalną zabudowę wolnej przestrzeni w pokoju, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca. Wnętrze takiej szafy można zaprojektować zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami dziecka, dbając przy tym o to, aby wszystkie zastosowane rozwiązania były na tyle uniwersalne, by służyły zarówno trzylatkowi, jak i trzynastolatkowi.

Szafy dziecięce powinny być wyposażone w bezpieczne i łatwe w obsłudze drzwi. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, które są nie tylko funkcjonalne, ale również zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu z meblami ze standardowymi skrzydłami rozwieranymi. Innym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo jest system samodomykaczy, dzięki któremu skrzydło drzwi jest spowalniane przed zamknięciem. Przeciwdziała to uszkodzeniu drzwi w przypadku energicznego i mocnego domykania oraz przytrzaśnięciu lub zgnieceniu ręki dziecka.

 
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz