yt
instagram
pinterest
document.tpl

Jak przedzielić pokój za pomocą drzwi przesuwnych?

Otwarte przestrzenie jeszcze kilka lat temu królowały w projektach architektonicznych domów czy apartamentów. Przestronne pokoje zachwycały ilością światła i możliwościami aranżacyjnymi. Często jednak tak duże przestrzenie łączyły w sobie różne role pomieszczeń. Jak pokazało doświadczenie i praktyka życia codziennego, nie zawsze takie pomieszczenia się sprawdzały. Z czasem funkcjonalność i komfort domowników wygrały z architektonicznym trendem. Zaczęto poszukiwać sposobów na podział pomieszczeń. Czy możliwe jest przedzielenie pokoju w nieinwazyjny sposób?

Dzielimy pokój za pomocą drzwi przesuwnych – jak je dobrać?

Chcesz mieć możliwość przedzielenia pomieszczenia w dowolnym momencie? Warto postawić na mobilne rozwiązania – najlepszym z nich są drzwi przesuwne. Wadą ścianek działowych wykonanych np. z płyty kartonowo-gipsowej jest konieczność przeprowadzenia małego remontu. W przypadku ścianki działowej należy pamiętać, że powrót do otwartej przestrzeni będzie ponownie wymagał remontu. Zaletą drzwi przesuwnych jest możliwość rozsunięcia ich w dowolnym momencie, w celu zyskania otwartej przestrzeni. Jeżeli jednak w danej chwili chcemy oddzielić przestrzenie – na przykład, gdy przyjdą goście wystarczy jeden ruch, by stworzyć ścianę.

Drzwi przesuwne wykonywane na zamówienie mogą mieć różne rodzaje wypełnień. Przy doborze odpowiedniego wypełnienia musimy wziąć pod uwagę specyfikę wnętrza, a także jego stylistykę. Do wnętrz w klasycznym stylu doskonale sprawdzą się wypełnienia z płyty laminowanej. Miłośnicy stylu industrialnego pokochają drzwi przesuwne na czarnych profilach z wypełnieniem z płyty w odcieniu jasnego Dębu Palermo.

Podział przestrzeni przy pomocy drzwi przesuwnych bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku sypialni, w której chcemy oddzielić część garderobianą od części sypialnej. Tutaj dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne z lustrem, efektownie będzie też wyglądać połączenie lustra z płytą meblową. Lustro w garderobie jest praktyczne, a płyta meblowa inspirowana wyglądem naturalnego drewna ociepla wnętrze.

Absolutnym bestsellerem są drzwi przesuwne ze szkła Lacobel. Lakierowane szkło dostępne jest w różnych wariantach kolorystycznych. Drzwi przesuwne z Lacobelu podkreślają nowoczesny charakter wnętrza i rozświetlają wnętrze. To idealny sposób na podział przestrzeni w stylowy sposób.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz