yt
instagram
pinterest
document.tpl

Jak praktycznie zaaranżować garderobę?

O funkcjonalności garderoby decyduje nie tylko jej lokalizacja czy wielkość, ale przede wszystkim optymalne i dostosowane do potrzeb zaaranżowanie wnętrza. W tym artykule podpowiemy, o czym należy pamiętać, projektując praktyczną i łatwą w użytkowaniu garderobę.

W garderobie najważniejsze jest wnętrze

Garderoba może zostać urządzona nawet w małym mieszkaniu czy kawalerce. O wygodzie jej użytkowania decyduje nie tylko jej rozmiar, ale przede wszystkim sposób zaaranżowania wnętrza. Im lepiej zorganizowana garderoba, tym więcej miejsca zyskamy do przechowywania ubrań i innych przedmiotów.

Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca w garderobie, należy dążyć do tego, aby wymiary wszystkich wewnętrznych szafek, szuflad i półek były dostosowane do wielkości i ilości przedmiotów, które mają być w nich przechowywane. Komfort korzystania z garderoby czy szafy wnękowej w dużej mierze zależy od łatwego dostępu do wszystkich znajdujących się w niej przedmiotów. Codzienne sięganie po ubrania nie powinno wymagać od nas zbyt dużego wysiłku - wspinania się lub schylania.

O praktycznym zorganizowaniu garderoby decydują nie tylko półki i szuflady, ale i szereg dodatkowych elementów, takich jak kosze, stojaki, drążki na buty, drążki na spodnie, wieszaki, uchwyty itp. Warto o nich pamiętać już na etapie projektowania. Jednak bogate i urozmaicone wyposażenie nie gwarantuje całkowitej funkcjonalności. Znacznie ważniejszy jest dobór takich rozwiązań, które będą najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Są osoby, dla których najwygodniejsze będą półki umieszczone nisko. Dla innych bardziej przydatne może okazać się zastosowanie jak największej ilości elementów wysuwanych, czyli np. szuflad czy koszyków. Ile użytkowników, tyle potrzeb. Na szczęście równie wiele jest możliwości praktycznego zaaranżowania garderoby.

Drzwi do garderoby: drzwi przesuwne

Odpowiednio dobrane drzwi do garderoby to kolejna bardzo ważna kwestia obok wyposażenia i zaaranżowania wnętrza. Najpraktyczniejszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Pozwalają zaoszczędzić sporo przestrzeni niezbędnej do uchylenia tradycyjnych drzwi, a odpowiednio zaprojektowane i wykonane będą działać cicho i niezawodnie, gwarantując trwałość i łatwość użytkowania przez długi czas.

Systemów drzwi przesuwnych jest kilka. Bardzo wiele jest też możliwości ich zaaranżowania. Firma INDECO, specjalizująca się w produkcji systemów do drzwi przesuwnych i montażu szaf z drzwiami przesuwnymi, przygotowała specjalne narzędzie www.indecoplay.com, które może być wykorzystane przez osoby planujące aranżację garderoby we własnym domu czy mieszkaniu. Pozwala ono na samodzielne zaprojektowanie drzwi przesuwnych do swojej garderoby czy szafy wnękowej. Każdy zainteresowany może zrobić to sam i nie musi być projektantem, czy grafikiem. Dodatkowo z tym narzędziem można zaplanować dostosowane do indywidualnych potrzeb wypełnienie lub też wybrać najbardziej dogodne rozwiązanie z gotowych propozycji.

 
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz