yt
instagram
pinterest
document.tpl

Drzwi przesuwne do przedpokoju - pomysł na wykończenie szafy wnękowej

Drzwi przesuwne montowane w szafie wnękowej w przedpokoju muszą spełniać ścisłe wytyczne, zwłaszcza gdy przedpokój jest niewielki. Jakie aspekty wziąć pod uwagę, by urządzić przestrzeń ergonomicznie, estetycznie i korzystnie cenowo? Jakie cechy drzwi przesuwnych do przedpokoju sprzyjają funkcjonalności domowej przestrzeni? Przeczytaj dzisiejszy poradnik i poznaj odpowiedzi!

Rodzaje drzwi do szaf wnękowych w przedpokoju

Drzwi do szaf wnękowych dostępne są w różnych rodzajach, a każdy rodzaj prezentuje inny sposób otwierania drzwi. Zaproponowane w tytule niniejszego artykułu drzwi przesuwne to jedne z najchętniej i najczęściej wybieranych modeli, wprost idealne do niewielkiego przedpokoju, korytarza. Korzyścią uzyskiwaną dzięki drzwiom przesuwnym jest możliwość postawienia przed szafą wnękową przedmiotów, np. wieszaka czy butów, ponieważ ruch skrzydeł drzwi przesuwnych po prowadnicach nie wymaga dodatkowej wolnej przestrzeni. Inaczej jest w klasycznych drzwiach uchylnych, a także drzwiach składanych. Warto jednak pamiętać, że aby drzwi przesuwne dało się zamontować w szafie wnękowej, mebel musi być na tyle szeroki, by zmieściły się w nim co najmniej dwa skrzydła. Oczywiście w szerszej szafie można zastosować więcej, wówczas korzystanie z szafy jest wygodniejsze.

Interesującą alternatywą drzwi przesuwnych do przedpokoju są drzwi rozsuwane. To propozycja dla posiadaczy szaf wnękowych na tyle dużych, że w celu dostania się do wnętrza mebla skrzydła da się rozsuwać na boki.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich rodzajów drzwi do szaf wnękowych i pomieszczeń, jakie oferujemy.

Drzwi przesuwne do przedpokoju o nietypowym kształcie

Masz mieszkanie na poddaszu? Twój dom wyróżnia się nietypowym kształtem pomieszczeń? A może korzystasz z sufitu podwieszanego lub innego rozwiązania, przez które wnęka, którą dysponujesz, ma jeden bok - od strony sufitu - skośny? Nawet w tak nietypowej i pozornie trudnej przestrzeni możesz stworzyć szafę wnękową i wykończyć ją naszymi drzwiami przesuwnymi do przedpokoju. Tutaj odpowiednim modelem są drzwi przesuwne ścięte, w których skrzydła niższe i niemające tradycyjnego kształtu prostokąta chowają się za większymi, prostokątnymi.

Podobnie możesz poradzić sobie z przedpokojem, w którym nietypowa budowa pomieszczenia dotyczy podłogi. Drzwi przesuwne podwieszane są też dobrym wyborem do przedpokojów, w których rodzaj podłoża uniemożliwia założenie dolnych prowadnic bądź zastosowanie dolnej szyny mogłoby grozić uszkodzeniem kosztownych płyt podłogowych. Drzwi przesuwne podwieszane poruszają się wyłącznie po górnej prowadnicy, ale ich trwałość wcale nie ustępuje popularnym drzwiom przesuwnym z dwiema prowadnicami.

Jak wybrać drzwi przesuwne do przedpokoju?

Wybór drzwi do szaf wnękowych może być nie lada wyzwaniem. Każda wnęka ma inne kształty i wymiary, poza tym w każdej wnęce można stworzyć inną szafę. Wszystko to oznacza, że mebel wykonany na wymiar i zgodny z Twoim projektem wymaga takich samych drzwi do szafy wnękowej - zaprojektowanych specjalnie dla Ciebie. Dla naszej firmy nie jest to problemem. Po konsultacji wykonamy idealnie dopasowane do Twojej szafy drzwi przesuwne, rozsuwane, składane bądź inne.

Kolejnym aspektem wartym uwagi jest wypełnienie frontów szafy wnękowej. Powinno być estetyczne, a dodatkowo funkcjonalne. Korzystną propozycją do przedpokoju stanowią wypełnienia lustrzane w kolorze wybranym przez klienta. Tego typu drzwi do szafy wnękowej nie tylko prezentują się elegancko, ale także umożliwiają domownikom przejrzenie się przed wyjściem z domu i wprowadzenie poprawek do fryzury czy stroju. Duże, odbijające całą postać lustra pozwalają zobaczyć się domownikom w pełni. A to wcale nie koniec zalet! Wypełnienia lustrzane do drzwi przesuwnych czy rozsuwanych pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. To szczególnie ważne w małym przedpokoju, np. w bloku. Pamiętaj tylko, że lustrzane fronty wymagają montażu odbojnika, jeśli w pobliżu są drzwi z klamką.

Masz już lustro w przedpokoju i nie potrzebujesz kolejnego w drzwiach szafy wnękowej? W takim razie możesz wybrać szkło lakierowane lacobel w kolorze ścian przedpokoju. Takim sposobem "ukryjesz" szafę. Możesz też postawić na klasyczne fronty z płyty laminowanej, polecane zwłaszcza do dużego przedpokoju, w którym znajdują się inne meble, np. stolik, szafka na buty czy ławeczka. U nas zamówisz wypełniania frontów szaf wnękowych oddające naturalne drewno, np. orzechowe, sosnowe, dębowe. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, byś sięgnął po rozwiązanie łączone, czyli połączenie frontów szklanych i z płyty laminowanej imitującej drewno. To rozwiązanie eleganckie, funkcjonalne i korzystne cenowo.

Zobacz inspiracje: drzwi do szafy do przedpokoju.

Drzwi przesuwne do przedpokoju - do pomieszczenia

Na koniec warto dodać, że drzwi przesuwne do przedpokoju to nie tylko drzwi przesuwne do szafy wnękowej. Jeżeli chcesz urządzić mieszkanie sprytnie i modnie, rozważ montaż drzwi przesuwnych przejściowych w przejściu między przedpokojem a salonem.
znajdź salon
Znajdź
Salon
Indeco

Znajdź salon

szafa Indeco
Oryginalna
Szafa
Indeco

Czytaj więcej

zaprojektuj szafę online
Zaprojektuj
Szafę
Online

Zaprojektuj teraz