Szafa w garażu

Nawet w niewielkim garażu możemy wygospodarować miejsce na praktyczną szafkę, w której schowamy akcesoria samochodowe.

Praktyczny schowek

W garażu szafę najlepiej umieścić na ścianie przeciwległej do bramy wjazdowej lub w bocznej wnęce, gdzie będzie mniej narażona na zmiany pogodowe i ubrudzenie.

W środku takiego schowka możemy umieścić smary, płyn do spryskiwaczy, opony na zmianę i wszystkie narzędzia. Jeśli dobrze zaplanujemy półki i wnęki, ukryje się tam nawet kosiarka z oprzyrządowaniem. Dla majsterkowiczów warto przewidzieć praktyczne szufladki na przybory do pracy, które dzięki przegródkom będzie można idealnie poukładać.

Nie tylko zwykła szafa

W domkach jednorodzinnych garaż pełni też często funkcję miejsca, gdzie umieszczone są bojlery czy filtry. Przesuwne drzwi pomogą je ukryć i nadać pomieszczeniu estetyczności, a także odgrodzić nie zawsze dobrze wyglądające urządzenia od reszty garażu.

Jeśli zdecydujemy się na szafę z jasnymi drzwiami, rozjaśni i powiększy ona optycznie nawet niewielki garaż. Może też stać się jego ozdobą, nadając temu mało ciekawemu miejscu designerski wygląd. Dzięki przesuwnym drzwiom nie zajmie ona dużo miejsca i będzie można łatwo ją otworzyć, nawet gdy wewnątrz zaparkowanych jest samochód.