DLA DZIECKA

Szafa dla chłopca

Dla chłopca, zwłaszcza małego, wygląd ani zawartość szafy nie mają większego znaczenia. Nie można jednak z tego powodu zrezygnować z szafy w chłopięcym pokoju, ani bagatelizować jej roli.
Choć mali mężczyźni mają w swej naturze pozostawianie swoich ubrań w dowolnym miejscu (co często nie mija z wiekiem) nie jest to powód, by zarzucić naukę porządku i umiejętnego użytkowania szafy. Pokój chłopca powinien być w szafę wyposażony. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na takie rozplanowanie wnętrza mebla, by korzystanie z niego nie sprawiało chłopcu żadnych trudności. Zamiast półek warto zainstalować wysuwane ażurowe kosze, których zawartość będzie widoczna na pierwszy rzut oka.
Ponieważ młody mężczyzna prawdopodobnie nie zechce poświęcać wiele czasu na segregowanie swojej odzieży trzeba zadbać o możliwość szybkiego i łatwego dostępu do poszczególnych części szafy. Lepiej też zrezygnować w pokoju chłopca ze szklanych drzwi i frontów pokrytych kosztownym fornirem.

Szafa dla dziewczynki

Szafa dla dziewczynki to nieco mniej rozbudowana wersja szafy kobiecej. Nawet wtedy, gdy jest projektowana z myślą o małym dziecku powinna być rozwojowa, czyli zaaranżowana tak, by rosła wraz z małą właścicielką. Młoda dama zazwyczaj przywiązuje dużą wagę do wyglądu swojego pokoju, dlatego oprócz funkcjonalności wnętrza liczy się też dopasowanie mebla do wystroju pomieszczenia.

Jednak warto pamiętać, że skoro szafa na zamówienie ma służyć przez wiele lat to trzeba ją wykończyć tak, by pasowała zarówno do pokoju kilku- jak i nastolatki.
Projektując taki mebel trzeba wiec uwzględnić to, że aranżacja pokoju może ulec nawet kilkakrotnej zmianie. Na początku przewodnikiem po zakamarkach dziewczęcej szafy będzie zapewne mama, ale z czasem mała właścicielka zacznie samodzielnie korzystać z jej zawartości. Przejrzyście zaprojektowany układ wnętrza szafy pozwoli dziewczynce opanować zasady przechowywania ubrań.