SZAFA W POKOJU DZIECIĘCYM

Idealny pokój dziecięcy powinien być przytulny, bezpieczny, funkcjonalny, kolorowy, przestronny.

Powinien spełniać oczekiwania zarówno rodziców jak i dzieci. Wystrój i aranżację pokoju dziecięcego powinniśmy dostosować zarówno do wieku dziecka, jego zainteresowań i osobowości. Bardzo ważną rolę w pokoju dziecięcym pełni szafa, która powinna być zaprojektowana tak aby służyła przez lata.

Gdy dziecko jest jeszcze w wieku niemowlęcym szafa w pokoju dziecięcym chociaż przeznaczone dla dziecka służy głównie rodzicom. Dzieci jednak szybko rosną, zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Szafa raz wstawiona do pokoju dziecięcego powinna służyć przez lata, dając się wewnętrznie przebudowywać. Ubranka dziecięce nie zajmują wiele miejsca, ale te należące do nastolatków równe są rozmiarom ubrań osób dorosłych. Przydatne będą zestawy wysuwanych koszy, które są doskonałym miejscem do przechowywania zabawek. Szuflady z kolei stanowią idealne miejsce do utrzymania porządku w dziecięcych ubrankach.

W szafach przeznaczonych dla dzieci szczególnie istotne są względy bezpieczeństwa, tak by maluch nie mógł się w niej zatrzasnąć, aby drzwi nie stanowiły zagrożenia dla jego małych rąk. Drzwi przesuwne INDECO zaopatrzone są w system samodomykaczy, dzięki którym skrzydło drzwi jest spowalniane tuż przed zamknięciem. Zapobiega to uszkodzeniu skrzydła drzwi przy energicznym domykaniu oraz przyciśnięciu lub zgnieceniu ręki malucha. Bez obawy rodzic może również zamówić szafę z frontem z kolorowego szkła, które dzięki temu, że jest podklejone specjalną folią, nawet w przypadku stłuczenia nie rozbije się i nie pokaleczy dziecka.

Szafa dziecięca oprócz ważnej funkcji przechowywania powinna rozweselać pokój dziecięcy za pomocą radosnych kolorów lub postaci z ulubionych bajek. Umożliwia to bardzo duży wybór materiałów do wypełnień skrzydeł drzwi z pomocą których stworzymy radosny i kolorowy świat dziecka.